Nowe Przepisy – Polski Ład czy NieŁad? Po co mi terminal płatniczy?

Możliwość płatności bezgotówkowej dla Klientów!

Przed nami wejście w Nowy Rok, a wraz z nim przepisów Polskiego Ładu potocznie zwanego Nieładem. Wszyscy pogubieni w zmianach mogą szybko odnaleźć w tym artykule nowości wprowadzone dla określonej grupy sprzedawców oraz usługodawców.

Od 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy muszą posiadać instrument płatniczy zapewniający płatności bezgotówkowe w każdym miejscu, w którym wykonują działalność. Jeśli jesteś mobilną fryzjerkąkosmetyczkątaksówkarzemsprzedawcą biżuterii lub zajmujesz się transportem pasażerskim, nie pozostaje ci nic innego jak dla wygody swojej i klientów, zaopatrzyć się w przenośny terminal płatniczy.

Różne rodzaje płatności bezgotówkowych

Czy na pewno? Możesz zaproponować klientom płatność przelewemBLIKIEM lub poprzez terminal płatniczy. W ten sposób mając płatność gotówką, dokładając którąkolwiek z opcji spełnisz wymogi przepisów i wcale nie będziesz posiadać terminalu. Tak na marginesie mając sklep internetowy również nie musisz go posiadać. ?

Mam nadzieję, że pamiętacie – kasa fiskalna online obowiązuje dla branży beauty już od 1 lipca 2021 roku. Co zmienia się w nowym przepisie dla posiadaczy kas fiskalnych online? Twój terminal musi być podłączony i zsynchronizowany z twoją kasą fiskalną online. Integracja terminala i kasy online stanie się obowiązkowa od 1 lipca 2022 roku. Zatem zegar już tyka, nie zwlekaj i skontaktuj się ze swoi kasiarzem.

Terminale płatnicze zrewolucjonizowały sposób płatności za zakupy w handlu detalicznym. Dziś brak terminala jest praktycznie niespotykany, dlatego czy warto kombinować i szukać innych rozwiązań ?

ZAPAMIĘTAJ!

Jeżeli podatnik nie zapewnia współpracy kasy rejestrującej z terminalem płatniczym, przy którego użyciu zapewnia możliwość przyjmowania płatności, to naczelnik urzędu skarbowego w drodze decyzji nakłada na tego podatnika karę pieniężną w wysokości 5000 zł.

Podatnik naruszający obowiązek udostępnienia płatności bezgotówkowych naraża się na ryzyko odmowy prawa do przyspieszonego zwrotu podatku VAT.

Ograniczenia te jednak nie dotyczą tych podatników, którzy nie mają obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Takie podmioty jednocześnie są zwolnione z konieczności udostępniania płatności bezgotówkowych.

NIESPODZIANKA!

1. W ustawie o Polskim Ładzie przewidziano dwa rodzaje ulgi, dla podatników, którzy ponoszą wydatki na terminal. Oni odliczą nawet 2500 zł za dobrowolne korzystanie z kasy fiskalnej.

2. Program Polska Bezgotówkowa daje korzyść w postaci zwolnienia z opłat za wynajem terminala aż przez 12 miesięcy, przy obrocie do 100 tyś zł rocznie.

Podejmij mądrze decyzję i zaproś do grona swoich klientów ponad 41 mln użytkowników kart płatniczych, korzystających z płatności bezgotówkowych.

Zapraszam do odbioru terminala płatniczego dopasowanego do Twojego Biznesu!